Хто такий Кіссе та з чим його їдять?

 

Кіссе Антон Іванович, 10.10.1958 р.н., уродженець с. Євгенівка Тарутинського району Одеської області.

В 1990-х роках заволодів активами 2-х сільгосппідприємств в Тарутинському районі, що використав для розбудови власного агротрейдерського бізнесу. Вважається одним з найбагатших народних депутатів Одещини.

Фактично монополізував свій статус представника болгар України та використав це для налагодження зв’язків із керівництвом Болгарії, при цьому не виключається співпраця Кіссе з болгарськими спецслужбами. Може використовувати свої зв’язки в Болгарії для організації антиукраїнських провокацій, а також для надання громадянства Болгаріїособам, що переслідуються в Україні за причетність до кримінальних злочинів, наприклад, вже згаданому колишньому «смотрящєму» Аврамову Івану Івановичу.

Крім того, нардеп має контакти з Гагауз-Єрі, автономією гагаузів у Молдові – відверто проросійським регіоном, що межує з виборчим округом Кіссе.

Обґрунтовано підозрювався СБУ у причетності до побиття активістів і журналістів під Одеською облдержадміністрацією 19.02.2014.

Політичну кар’єру розпочав в 1980-х роках в комсомолі за підтримки Сергій Гриневецького, також уродженця Тарутинського району. В період 1990-1998 обирався депутатом Одеської обласної ради, в період 1998-2004 – депутатом Одеської міської ради.

В 1990-х роках обіймав посади в районних органах влади м. Одеси. В 2003 році був призначений заступником голови Одеської облдержадміністрації (коли головою ОДА був Гриневецький).

В 2002 році балотувався у Верховну Раду України як безпартійний самовисуванець, але програв. Проте, на довиборах в 2004 році обирається народним депутатом у Верховній Раді очолює фракцію партії «Відродження».

В період 2007-2012 – депутат Одеської обласної ради, увійшов до фракції Партії регіонів. В 2012 році від цієї партії обирається у Верховну Раду по цьому ж округу.

В 2014 році перемагає на виборах на у Верховну Раду, отримавши понад 50% голосів виборців – це єдиний подібний результат по області. Перемога Кіссе була обумовлена перш за все його роботою з виборцями та значним авторитетом серед болгарського та гагаузького населення. Крім того, Кіссе ніколи не скривав своєї відверто проросійської орієнтації. Зокрема, у своїй передвиборчій програмі 2014 року Кіссе обіцяв зосередитись на захисті прав громадян на свободу слова, вибір мови і віросповідання, на забороні проявів радикалізму, на розширенні прав регіонів. Ще один напрямок – соціальний популізм (встановлення реального прожиткового мінімуму). Крім того, він перерахував конкретні об’єкти, під які обіцяв знайти бюджетні кошти, за напрямками забезпечення питною водою, оздоровлення озер, будівництво шкіл, газифікацію соціальних закладів.

На даний момент Кіссе – член депутатської групи «Партія «Відродження», член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Політично та медіа-активний, має власний і новинний сайти, активний в соціальних мережах. Тісно співпрацює з виборцями, проводячи особисті прийоми, безпосередньо впливає на розподіл субвенцій з державного бюджету, контролює їх спрямування саме на соціальні об’єкти.

Головний редактор його новинного сайту Артем Бузила був одним із співорганізаторів сепаратистського утворення «Народна Рада Бесарабії», а Кіссе вивчався СБУ у причетності до цього. На даний момент Бузила разом з колишнім помічником Барвіненко Гліщинською висланий до РФ.

В 2014 році Кіссе презентував новий політичний проект «Наш край», утворення якого пов’язують з Адміністрацією Президента України спеціально під місцеві вибори 2015 року в якості політичної платформи для колишніх регіоналів.

Незважаючи на співпрацю з АП по окремим напрямкам Кіссе періодично проштовхує сепаратистські ідеї – зокрема, надання Бесарабії статусу національно-культурної автономії, чи утворення на всій території Бесарабії вільної економічної зони.
Джерело:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *